2026. június 12-13-án múzeumunk is csatlakozott a @Régészet Napjához. A @Magyar Régészszövetség által szervezett országos programsorozat idei témája a „A törzsfőktől a királyokig” volt.
Péntek délután Vindus Melinda „Keselyűk – harcifejszék – törzsfőnökök: a lengyeli kultúra leggazdagabb sírjai Alsónyékről” című előadását hallhatták az érdeklődők, majd utána a korszakhoz köthető leletekkel is megismerkedhettek közelebbről.
Szombat délelőtt Palkó Edina múzeumpedagógussal és Móhr Szilvia restaurátorral eredhettek egy különleges bronzkori kerámia nyomába, melynek keretében egy előadást követően a résztvevők kreatív kézműves tevékenység során megismerkedhettek a mészbetétes edények díszítési motívumaival.
Szombat délután a Vármegyeházán dr. Vizi Márta régésszel a kora Árpád-kori Szekszárd történetének, valamint I. Béla király és a bencés apátság rejtelmeibe nyerhettek betekintést a látogatók.
A szakmai nap utolsó eseményként Czövek Attila osztályvezető régész a nyilvánosság elől elzárt régészeti raktár mélyére kalauzolta a megjelenteket. A program során lehetőség nyílt arra, hogy szakmai vezetés mellett megtekintsék az egyik raktárunkat, ahol a leletek mellett láthatták a raktározási rendszerünket és bizonyos restaurálási folyamatokat is.
Köszönjük látogatóinknak, vendégeinknek, hogy velünk tartottak!